Казанківська громада
Миколаївська область, Баштанський район

Новини

Дата: від до Скинути

В селі Михайлівка відвідали чорнобильців

В селі Михайлівка відвідали чорнобильців

Сьогодні минуло 33 роки відтоді, як сталася аварія на Чорнобильській АЕС. Це справжня національна трагедія, наслідки якої ми відчуваємо й досі. Ядерна стихія опалила долі мільйонів українців, породила величезну кількість проблем. З плином часу вони змінюються, трансформуються, але не зникають. Ми в неоплатному боргу перед героями-чорнобильцями, які захистили теперішні й прийдешні покоління від радіаційного лиха. Схиляємо голови в пошані перед кожним, чиє життя та здоров’я забрав невидимий ворог – смертоносне радіоактивне випромінювання.  В селі Михайлівка проживає три чорнобильця - Олег Миколайович Жеребило, Володимир Володимирович Сарапулов та Григорій Юхимович Озеров. Завідуюча сільським будинком культури О.П. Петренко та бібліотекар О.С. Маліновська завітали до кожного з них, привітали та вручили продуктові набори. Побажали міцного здоров'я, чистого мирного неба над головою. Шановні ліквідатори! Ви є справжнім прикладом патріотизму, мужності та самовідданості. Від щирого серця бажаємо вам міцного здоров’я, сімейного затишку, оптимізму, добробуту та благополуччя!

13:33 26.04.2019

Відбувся мітинг-реквієм

Відбувся мітинг-реквієм

                  Відбувся мітинг-реквієм з нагоди 33-ї річниці з Дня Чорнобильської трагедії Сьогодні, 26 квітня, біля пам‘ятного знаку нашим землякам – ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, зібралися мешканці громади, щоб згадати найстрашнішу катастрофу ХХ-го століття та висловити свою безмірну вдячність героям нашої Батьківщини, які ціною свого життя захистили світ від небувалої біди. Міра жаху для нас – війна. Чорнобиль – страшніше. Це війна з незримим ворогом. Війна без стрілянини і куль. Чорною плямою на нашій блакитній планеті стала Чорнобильська катастрофа. 33 роки пройшло з тих пір, 33 роки смертоносна пилюка з ядерної печі покриває білі хати, поля і ліси, 33 роки цвітом скорботи і суму зацвітають Чорнобильські сади. В ніч на 26 квітня відлік часу став уже далеко не мирним, а бойовим і аварійним. Він розпочав лік сумної історії атому. У вічі смертоносному вихору радіації глянули герої, проявивши незламність волі і духу. Ціною свого життя вони зупинили дикий вогонь реактора. І звівся у безсмертя світу ще один літопис героїчного вчинку народу. І сьогодні дзвін скорботи, що став символом чорнобильського лиха, уже 33 роки б’є на сполох, на тривогу, разом з тим закликаючи нас до розуму.  Виступаючи перед присутніми секретар Казанківської селищної ради Л. Міненко зазначила, що 33 роки тому на території України відбулася страшна трагедія, яка прокотилася чорним болем по нашій країні. Ті страшні події стали уроком для всього людства і ми не маємо право їх забувати. У цей день мільйони українців згадують усіх, хто опинився у Чорнобилі в ті дні, - ліквідатори-пожежники, багато з яких загинули впродовж декількох днів після аварії, працівники різних станцій, лікарів, місцевих мешканців. Директор територіального центру соціального обслуговування О. Шевельова у своєму виступі пригадала дні страшної трагедії, які увійшли в історію людства під назвою «Чорнобильська катастрофа». Чорнобиль став зоною душевного болю і постійної тривоги людства. Також побажала чорнобильцям міцного здоров‘я, витримки, наснаги, та повідомила, які безоплатні послуги надає територіальний центр учасникам аварії на ЧАЕС.  Час невблаганний. Йдуть з життя ліквідатори Чорнобильської катастрофи - Осінчук Микола Іванович, Метельський Микола Устимович, Косич Микола Васильович, Лебідь Павло Олексійович, Бурковський Юрій Григорович, Послушняк Володимир Михайлович, Федоренко Микола Іванович, Недашковський Віктор Миколайович, Косич Володимир Петрович. Низький уклін і вічна пам'ять героям Чорнобильської катастрофи! Потім учні запустили кульки з журавликами-мріями, щоб більше ніколи не повторилась ця страшна трагедія в історії людства, щоб радіація ніколи більше не змогла забрати життя людини. Нехай завжди буде мир в Україні і на всій Землі.

13:30 26.04.2019

Відбулось засідання виконавчого комітету Казанківської селищної ради

Відбулось засідання виконавчого комітету Казанківської селищної ради

25 квітня відбулось засідання виконавчого комітету Казанківської селищної ради, яке провів заступник селищного голови Л. Новицький. Під час засідання було розглянуто 22 питання, що стосуються життєдіяльності громади. З метою забезпечення ефективного функціонування комунального некомерційного підприємства «Казанківський центр первинної медико-санітарної допомоги» та враховуючи висновки і рекомендації постійної комісії з питань соціального захисту, охорони здоров‘я, освіти, культури спорту члени виконкому погодили проект рішення «Про затвердження Програми розвитку первинної медичної допомоги Казанківської селищної ради на період до 2021 року». Програма спрямована на задоволення потреб населення в охороні його здоров‘я, забезпеченні прав громадян на якісну і доступну первинну медичну допомогу, створення умов для формування здорового способу життя. Це дасть змогу забезпечити рівень поінформованості населення та формування в суспільстві розуміння пріоритету здорового способу життя, знизити показник смертності в працездатному віці, підвищити рівень виявлення серцево-судинних захворювань, злоякісних новоутворень, ендокринних розладів, зміцнити матеріально-технічну базу для надання допомоги, а також поліпшити якість та доступність первинної медичної допомоги населенню. Також члени виконкому погодили проекти рішень «Про надання дозволу на списання основних засобів та інших необоротних матеріальних активів з балансу Казанківської селищної ради», «Про затвердження Положення про комунальний заклад «Публічна бібліотека Казанківської селищної ради» в новій редакції, дали погодження на прийняття із спільної власності територіальних громад, сіл, селищ Казанківського району нерухоме майно. А саме комплекс нежитлових будівель - Дмитро-Білівська школа, сільські будинки культури в с. Троїцько-Сафонове та в с. Дмитрівка. Погодили проект рішення про прийняття комунального закладу «Казанківська музична школа» та закріпленого за нею майна із спільної власності територіальних громад, сіл, селищ Казанківського району до комунальної власності селищної ради. З метою запобігання порушення земельного законодавства, своєчасного їх виявлення та усунення, визначення порядку здійснення самоврядного контролю за використанням та охороною земель територіальної громади, депутати погодили проект рішення про затвердження Положення про самоврядний контроль за використанням та охороною земель комунальної власності Казанківської селищної ради. А також члени виконкому розглянули ряд інших питань порядку денного. З усіма проектами рішень можна ознайомитись на офіційному сайті Казанківської селищної ради.  З усіх розглянутих питань виконавчий комітет Казанківської селищної ради ухвалив відповідні рішення.

15:44 25.04.2019

Відбулась нарада щодо підготовки І етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»

Відбулась нарада щодо підготовки І етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»

На базі Казанківської гімназії відбулася нарада з організації І етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») серед представників (роїв) команд Казанківської селищної ради, в якій взяли участь вчителі допризовної підготовки закладів загальної середньої освіти. На нараді були розглянуті питання щодо організації та підготовки команд, особливості проходження дистанції з фізичної підготовки, тактична медицина як вид екстреної допомоги, особливості туристсько-спортивних змагань, а також проходження комплексного виду змагань - козацький рейд «Пластун». Після розгляду питань учасники наради були закріпленні у показових прикладах безпосередньо на місцевості, в ході яких пройшли по маршрутах гри, які потім відпрацьовуватимуть юні учасники військово-патріотичної гри «Сокіл». У змаганнях візьмуть участь Казанківські школи №1, №2, №4, Михайлівська і Новоданилівська заклади освіти та Казанківська гімназія.

11:20 24.04.2019

В Казанківській громаді відбулось спортивне свято «Мама, тато, я – спортивна сім‘я»

В Казанківській громаді відбулось спортивне свято «Мама, тато, я – спортивна сім‘я»

З нагоди Міжнародного дня сім`ї та за ініціативи відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Казанківської селищної ради 19 квітня на базі Казанківської ДЮСШ відбувся І етап змагань “Мама, тато, я - спортивна сім`я”. Це спортивне свято проводиться з метою формування родинних традицій до занять фізичною культурою та спортом, організації активного сімейного дозвілля, а також залучення сімей до рухової активності. У спортивних змаганнях взяли участь команди 6 родин нашої громади, а саме сім‘я Зубель (Казанківський ЗЗСО №1), Зубік (Казанківський ЗЗСО № 4), Долженко (Казанківський ЗЗСО № 2), Познякових (Казанківський ЗЗСО № 1), Малецьких (Казанківський ЗЗСО №1) та Маркарян (Михайлівський ЗЗСО). З вітальним словом до учасників змагань звернулась в.о. начальника відділу освіти, молоді та спорту С. Бондар, яка побажала родинам успішної участі у змаганнях і щоб переміг сильніший, а також міцного здоров`я та сімейного затишку. Наголосила, що саме такі заходи окрім позитивних емоцій дарують ще й почуття єдності, згуртовують учнів, батьків та вчителів. Родини міряли свої сили в ході різнорівневих естафет-завдань. Кожен член команди змагався зі своїми суперниками на спритність, швидкість та рівновагу. Переможці та призери заходу визначалися за найменшим часом проходження дистанції. Переможцями стали: - І місце - родина Зубель - тато Микола, мама Галина, син Тимур; - ІІ місце - родина Маркарян -тато Сергій, мама Олена, донька Віолетта; - ІІІ місце – родина Малецьких - тато Сергій, мама Надія, донька Єва. Слід відзначити, що змагання пройшли в атмосфері спортивного свята, за великої підтримки вболівальників. Всі без виключення учасники отримали призи за активну участь, а кращі з кращих візьмуть участь в обласному фіналі змагань “Мама, тато, я - спортивна сім`я” 11-12 травня 2019 року в м. Миколаїв.

13:20 22.04.2019

Здійснили віртуальну подорож до Китаю

Здійснили віртуальну подорож до Китаю

18 квітня о 9 годині в приміщенні центральної районної бібліотеки відбулося чергове засідання слухачів «Університету третього віку» територіального центру соціального обслуговування на якому було проведено навчання по факультетам «Навколо світу», «Мистецький»,«Цікавий світ» та «Кулінарія». Всі факультети були спрямовані на китайську тематику під назвою «Китайська вечірка», кожен факультет відкривав Китай з різних сторін, від захоплюючої природи до незвичних традицій та кухні цієї країни. Спочатку слухачі потрапили у затишну атмосферу пронизану китайським стилем, музикою, яка зачаровувала своєю дивовижністю. Факультет «Навколо світу» запропонував віртуальну подорож до Китаю, а також ознайомив із традиціями та святами цієї дивовижної та прекрасної країни. А факультет «Цікавий світ» відкрив маловідомі факти з життя китайського народу. Далі жінки обирали для себе імена та прислів’я і вгадували переклад та значення цих слів, що викликало неабияке пожвавлення та неприхований інтерес.  «Мистецький» факультет присвятили китайській культурі та подарували присутнім народний танець «Китаянка з віялом». Потім факультет «Кулінарія» дивував справжньою чайною церемонією та китайським печивом з побажаннями, також куштували китайські страви паличками та дивувались цім незвичним для нас приборам. Програму для слухачів підготували та провели бібліотекарі центральної районної бібліотеки О. Буднік, Л. Пойда, завідувач відділення денного перебування адресної допомоги соціального захисту сім`ї дітей та молоді О. Козострига, соціальний працівник Н. Асмолова, та психолог В. Перевозчикова. Пенсіонери отримали велике задоволення від продемонстрованих відеоматеріалів та цікавих тем і з нетерпінням чекають на наступне засідання.

16:32 18.04.2019

Екологія – це наше здоров‘я і довголіття, це наше щасливе майбутнє!

Екологія – це наше здоров‘я і довголіття, це наше щасливе майбутнє!

Щороку, починаючи з 1998 року в Україні, в третю суботу квітня, відзначається День навколишнього середовища. Святкування Дня довкілля тісно переплітається з святкуванням Дня Землі, який припадає на 22 квітня. Тож з нагоди цих свят, працівниками Публічної бібліотеки Казанківської селищної ради, для учнів 4-б класу Казанківського ЗЗСО №1 організовано та проведено пізнавально-виховний захід «Екологічний бумеранг: «Довкілля з користю». Бібліотечні працівники говорили з дітьми про довкілля, той дім природи, у якому живуть люди, тварини і рослини, про те, що до природи треба ставитись дуже обережно і дбайливо, адже недбале відношення завжди дає про себе знати, обертається великою загрозою всім живим істотам, які заселяють нашу планету, і в першу чергу людям. І саме на нас лежить відповідальність за збереження природи Землі. Під час заходу учні дізнались багато корисної інформації про лікарські рослини, які називають «зеленою аптекою», і про те, які з цих рослин ростуть у нашій місцевості, як їх збирати та використовувати при потребі. В процесі заходу демонструвались повчальні дитячі мультфільми про охорону навколишнього середовища «Хлопчик та Земля» і «Шокуюче відео про справи людини». Обговорюючи з дітьми серйозні екологічні проблеми нашого краю, дуже хотілося, щоб сьогодні ніхто не залишався байдужим, адже екологія – це наше здоров’я і довголіття, це наше щасливе майбутнє.

16:31 18.04.2019

Відбулося засідання конкурсної комісії з визначення опорного закладу

Відбулося засідання конкурсної комісії з визначення опорного закладу

Сьогодні, 18 квітня, в залі засідань відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Казанківської селищної ради відбулося засідання конкурсної комісії з визначення опорного закладу серед закладів загальної середньої освіти Казанківської селищної ради. На початку засідання голова конкурсної комісії О. Шевчук ознайомила присутніх з порядком денним. На розгляд комісії були представлені плани розвитку навчальних закладів на 3 роки, зокрема Новоданилівського та Троїцько-Сафонівського закладів освіти, які подали заяви на участь у конкурсі. За результатами обговорення прийнято відповідні рішення.

15:26 18.04.2019

Навчались ефективно управляти земельними ресурсами

Навчались ефективно управляти земельними ресурсами

                 16 квітня Миколаївський Центр розвитку місцевого самоврядування організував практичний семінар з питань управління земельними ресурсами, в якому взяли участь спеціалісти-землевпорядники Миколаївської області, а також і працівники Казанківської громади: начальник відділу земельних ресурсів селищної ради Оксана Рибенок та інспектор по земельних питаннях Лариса Миргородська. Спікер заходу експерт з питань просторового планування Катерина Степчук розповіла, які зміни сталися в земельному та архітектурному законодавстві. Також мова йшла про розширення повноважень органів місцевого самоврядування в плані управління земельними ресурсами, а саме з‘явилась можливість більш ефективно ними управляти і отримувати додаткові надходження до бюджетів своїх громад. Отже головним завданням заходу – донести до об‘єднаних громад, як правильно цим всім скористатися, щоб отримати користь. Учасників семінару також ознайомили з основними напрямками просторового планування та змінами, що сталися останнім часом в державних будівельних нормах. Зокрема, йшла мова про таку організацію територій, яка має не лише забезпечити комфортне проживання мешканців громади, а й виконання цілей сталого розвитку. Іншими словами, ОТГ мають настільки раціонально спланувати розвиток своїх територій, щоб не тільки їм, а й наступним поколінням було комфортно і приємно тут жити.

09:09 18.04.2019

«Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини»

«Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини»

             Невід’ємною частиною освітнього процесу є бібліотека закладу загальної середньої освіти, яка залишається чи не єдиним безкоштовним джерелом одержання інформації, місцем самоосвіти, творчого спілкування і творчого розвитку учнів.  12 квітня на базі Казанківського закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ст. №1 відбувся семінар шкільних бібліотекарів закладів громади за темою: «Професійна компетентність бібліотекаря як запорука ефективного функціонування бібліотеки в сучасному закладі освіти» за участю методиста МК відділу освіти, молоді та спорту Казанківської селищної ради Галини Шкуріної. Учасники семінару відвідали виховний захід «Земля – наш спільний дім», який підготували учні 8 класу (класний керівник А.В. Нікіфорова). Захід вразив присутніх своєю яскравістю, креативністю та професійною майстерністю. Тренінг «Від творчого бібліотекаря – до компетентного читача» підготували для учасників семінару досвідчений бібліотекар закладу В.Є. Палигіна та психолог Юлія Соляник, яка запропонувала методику на визначення характеру особистості. Цікаво та творчо бібліотекарі створювали ситуацію успіху, визначали дії, за якими вчилися вирішувати проблеми.  Бібліотекар Казанківського ЗЗСО І – ІІІ ст. №2 Тетяна Маслова поділилася досвідом своєї роботи з використання традиційних форм залучення учнів до книги: читацькі марафони, бібліотечні аукціони, прем’єри книги, подорожі, читацькі стіннівки, виставки. Головним у роботі шкільних бібліотекарів нашої громади була і залишається поглиблена робота з читачами, пошук найбільш ефективних її форм, які забезпечать безпосередню участь користувачів у заходах, активізують сприйняття інформацій, створюють умови для спілкування. Учасники семінару щиро вдячні адміністрації загальноосвітньої школи, педагогічним працівникам за гостинність, теплий прийом, за організацію та проведення семінару на високому професійному рівні.

08:57 15.04.2019

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь