17:14 18.05.2020
Новини
Робітники з благоустрою комунального підприємства «ДоброБуд», а також працівники бюджетної сфери села Дмитро-Білівка для покращення стану навколишнього середовища проводять відповідні роботи по наведенню належного санітарного стану. «Чиста вулиця – чиста громада», - говорить в.о. старости Ірина Ушканеко. Також повідомила, що вже навели порядок біля адмінприміщень села, побілили дерева, бордюри, стовпи електропередач по всім вулицям, облагородили клумби, висадили квіти, прибрали біля пам’ятника, покосили траву.
В Україні дозволили роботу непродовольчих ринків
Наприкінці минулого тижня Уряд ухвалив відновлення роботи непродовольчих ринків. Відповідні зміни були внесені до постанови №211 від 11 березня 2020 року «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Таким чином, на території Миколаївщини стане можливою робота непродовольчих ринків, які працюватимуть за умови дотримання санітарно-епідемічних заходів безпеки за принципом роботи продовольчих магазинів. “Це суттєвий крок назустріч громадам - такі пом’якшувальні заходи просто необхідні як для “виживання” малого і середнього бізнесу, так і для зниження соціальної напруги на місцях. Адже незважаючи на те, що з 11 травня було дозволено здійснювати торговельну діяльність в супермаркетах, торгово-розважальних комплексах і магазинах, торгівля на непродовольчих ринках, які працюють на відкритих просторах, донедавна залишалася забороненою і, звісно, це викликало незадоволення підприємців. 12 травня Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра щодо відновлення роботи непродовольчих ринків, і, безперечно підприємці у громадах вдячні, що до думки громад дослухались, вони зможуть працювати і надавати необхідні населенню послуги”, - коментують у Миколаївському регіональному відділенні Асоціації міст України.17:13 18.05.2020
КАЗАНКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
Казанківського району Миколаївської області
17:13 18.05.2020
В.о. старости села Михайлівка Тимофій Сай повідомив, що минулого тижня електрики селищної ради Олександр Канін і Володимир Маркевич практично по всім вулицям села провели заміну зіпсованих лампочок на електроопорах. Всього було замінено 25 лампочок. Як зауважив Тимофій Кузьмич: «Нам вкрай важливо відновити освітлення та створити безпечні умови для михайлівців у нічний час доби».
Також продовжуються роботи по наведенню належного санітарного стану у населеному пункті. Громадяни, які задіяні на громадських роботах, на дитячому майданчику пофарбували качелі, лавочки. У парку, який знаходиться в центрі села, покосили траву. Ще було розчищено узбіччя дороги по провулку між вулицями Малиновського і Молодіжна від нанесеного грунту, вирубано паростки рослинності, що заважали нормальному дорожньому руху. Раніше на цьому провулку не могли розминутися авто з велосипедом, така вузька була дорога. Тепер геть інша справа!
17:11 18.05.2020
Капітальне відновлення спортшколи продовжується
Як вже неодноразово повідомлялось на сторінці Фейсбук нашої громади, проводиться капітальний ремонт Казанківської дитячо-юнацької спортивної школи. На жаль, карантин вніс свої корективи у терміни виконання. Але вже виконано чималий обсяг, як внутрішніх так і зовнішніх робіт. Встановили нову опалювальну систему, поштукатурили стіни, підлогу у роздягальнях, душових, фітнесзалі, спортзалі, у кабінетах, коридорі, туалетних кімнатах, відремонтували цоколь будівлі. Також відремонтовано котельню та технічні приміщення. Зараз виконуються роботи по заміні старої електропроводки на нову. Замінено дах на новий сучасний з утепленням стелі, встановлено енергозберігаючи вікна, далі планується утеплення будівлі.17:09 18.05.2020
День Європи – це день спільних цінностей та спільної історії всіх націй континенту. Це свято відзначається в нашій країні на державному рівні з 2003 року згідно з Указом Президента “Про День Європи”
11:21 16.05.2020
Привітання з Днем сім'ї родини Соболєвих із с. Троїцько-Сафонове
Привітання з Днем сім'ї родини Соболєвих із с. Троїцько-Сафонове11:17 16.05.2020
Дружня родина із села Мар’янівка
Родина починається з народження дитини. На нашій рідній Казанківщині, в мальовничому селі Мар’янівка, живуть шановані батьки, які присвятили все своє життя вихованню дітей. Для них діти стали сенсом життя. Родина Анатолія та Марини Гараніних виховують двох синів та донечку. Ніколи вони не думали, що матимуть трьох дітей. Головне для батьків - правильно виховати своїх нащадків та поставити їх на ноги. Анатолій та Марина народилися в сім’ї колгоспників, працьовитих людей, які привили їм любов до праці. Маленькі діти підростають. Батьки радіють, тішаться та переживають за свою малечу. Родина має гарний сад і коли діти досягли шкільного віку, то почали братись до роботи, збирали фрукти. Кожної весни біля оселі родини кипить робота: батько підрізає дерева, мати білить хату, а діти підмітають подвір’я. Тато з хлопчиками доводять до ладу клітки для кроликів. А ще доглядають діти за морськими свинками, шиншилою та нутріями. Також полюбляють рибачити. А чому б і ні, адже річка за селом. Тим часом мама разом з донечкою готують смачні страви. Коли ж в родині свято, випікають торти, тістечка та інші смаколики. У вільний від роботи час батьки прививають любов до книги. Часто цитують вислів С. Старицького: «Багатим не будеш, але хліб насущний завжди матимеш». Також дітки люблять музику, танці, пісні. У вільний час разом зі своїми ровесниками граються на ігровому майданчику, який розташований в центрі села. Родина дуже дружня. Приймає активну участь в житті громади, адже їм не байдуже, що відбувається в селі. За це односельці з повагою відносяться до цієї родини. Батьки завжди пам’ятають, що виховати гарних дітей – це головне, попри всі домашні турботи.11:16 16.05.2020
Сім’я – єдине справжнє багатство!
«Сім'я - це найважливіше, що є в світі. Якщо у вас немає сім'ї, вважайте, що у вас немає нічого. Сім'я - це найміцніші узи всього вашого життя». Джонні Депп.11:14 16.05.2020
«З родини йде життя людини» – говорить народна мудрість. І це справді так. Наша дорога у життя, у великий світ починається з домівки, з материнського серця, від батьківського порогу. Через усе життя ми несемо в душі першу стежину дитинства, яка озивається в нашій пам’яті дзвоном чистих криниць, теплими та студеними росами, скрипом хвіртки, хатнім порогом, річкою, ставком, городом, обсадженими вербами.
В цей день хочеться поділитися історією однієї жінки, доля якої є прикладом того, що не зважаючи на життєві труднощі, можна побудувати велику та дружню сім’ю.
Данилюк Лізавета Іванівна, народилася 17 грудня 1938 р. в селі Марківці, Летичівсього р-ну, Хмельницької обл. В сім’ї їх було п’ятеро. Росли без батька, але при цьому були виховані, тримали господарство, допомагали мамі і всі ходили до школи.
Батько пішов на фронт в 1941 р. та був командиром роти. Нажаль загинув під кінець війни, 2 травня 1945 р. Похоронений в Німеччині.
Після закінчення школи, в 1955 р., Лізавета Іванівна пішла працювати в колгосп, дояркою. Вчитися далі не було змоги, оскільки потрібно було допомагати сім’ї.
Доля – непередбачувана річ. В 1960 році Лізавета Іванівна познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком, Данилюком Іваном Михайловичем, який проходив службу в с. Макарівці, Хмельницької обл.
Данилюк Іван Михайлович, народився 14 липня 1940 р. в с. Грабовець, Богородчанського р-ну, Івано-Франківської обл.,. Війна і його сім'ю не обійшла стороною. Батько також загинув на фронті і мама самотужки виховувала 4-х дітей.
В 1970 р. сім’я Данилюків переїхали в с. Сергіївка, Казанківського р-ну, Миколаївської обл., де і проживають до цього часу, майже цілих 59 років.
На новому місці Іван Михайлович працював трактористом. Пропрацювавши 25 років пішов на пенсію. Лізавета Іванівна продовжувала працювати дояркою, а останні роки перед пенсією, була обліковцем тракторної бригади.
В декретній відпустці не була жодного разу. Як результат, має 32 роки робочого стажу, ветеран праці. Народила і виховала з чоловіком п'ятьох дітей, мати-героїня України. «Дякувати Богу всі діти дуже хороші, тому хочу поділитися з вами історіями їх життя», - говорить Лізавета Іванівна.
Старший син Ігор народився в 1962 р. Пішов на строкову службу та був відправлений в Польш., як раз в той час, коли там було повстання. Дуже рада, що все обійшлося і син повернувся через три місяці на рідну землю. Прийшовши з армії, працював в Новоданилівській колонії прапорщиком, а дружина вчителем в школі. З часом вони переїхали до батьків дружини поближче, де Ігор став на службу в міліцію. А зараз переїхали і живуть в місті Здолбунові. Ігор пенсіонер, має нагороди ветерана праці, дружина теж пенсіонерка. Одержав 3х кімнатну квартиру і так по-маленько справляються. Головне, що нас не забуває і, як тільки є можливість, обов'язково приїжджає, допомагає по господарству. Мають дочку Світлану. Навчалася в Криму. Вийшовши заміж, там і залишилася жити. Виховує сина.
В 1964 р. народила Володимира. Вчився і працював в Миколаєві сварщиком. Був призваний на строкову службу. Відправили в Афганістан, де відслужив два роки та чотири місяці. Весь цей час, ми не знала, що там відбувається насправді. За весь період отримали всього шість листів в яких син розказув, що все добре і щоб не хвилювалися: “Ходимо в звільнення, дружимо з афганцями, годують добре”, - так він писав. Ще будучи в школі навчився їздити на машині. От і в армії “посадили за руль”. Частенько згадував слова свого командира: “Завезли в страну чужую, дали в руки автомат и сказали лишь три слова, береги себя солдат”. Додому повернувся 23 лютого. Дорога додому була далека. Можете собі уявити, поїздом в загальних вагонах сім днів?!
Війна - це погано, але вона змінює людей. Син змужнів. Мороз 30 градусів, Володя в кирзових чоботях, а на ньому тільки гімнастерка та шинель. Ніколи не жалівся. Один раз пам'ятаю, як обмовився що болить нога. “Влучили Душмани”, - жартує. Після армії поїхав у Львів, бо дуже хотів вступити в військову академію. Усе пройшов, а не прийняли. В комісії сказали їхати додому і що викличуть, коли потрібно, бо ще не прийшли якісь документи. Але сам Володя пояснював, що не взяли скоріше із-за нервів. Бо війна не тільки залякує, але й калічить. В даний час проживає в Миколаєві. На Чорноморського заводу, працював старшим майстром. Дружина вчителька. Мають сина.
В 1969 народився Віктор. Прекрасна дитина. На жаль 27 травня 1979 р сталося непоправне лихо. Пишу цей текст, та як зараз пам'ятаю: в цей день ми з чоловіком були на роботі о 15.00 годині нам принесли страшну звістку, що наш синочок та сусідський хлопчик потонули в ставку. Горе було, не передати ніякими словами, але наша сім’я витримала.
В 1973 р народила Анатолія. Він теж після школи пішов в армію і служив в Амурській обл. Відслуживши, пішов працювати в Новоданилівську колонію прапорщиком. Згодом був переведений в Миколаївську військову частину. В даний час проживає в Миколаєві. Дружина працює в дитячій лікарні. Робочого стажу військовим, вже 29 років. Під час Революції Гідності був три місяці в Києві на майдані. Дуже нас жаліє. Тільки з'являється вільна година, їде до нас, дзвонить й питає, що купити та допомогти по господарству.
Пам'ятаю ситуацію в 2001 році. Забирає мене вночі швидка. Толіку подзвонив його друг і вже в сім годин ранку син був в лікарні. Дзвонять кожен день по декілька разів. І наче все добре. Та де взялася ця клята війна?! Тепер знову крається материнське серце. Знову гинуть наші діти і стають інвалідами. Я часто задаю собі питання “Господи, чого ж це так? Доки діти залишатимуться сиротами, батьки втрачатимуть найдорожче, своїх синів та дочок, дружини чоловіків? Невже не можна щось зробити?!”. Я кажу Толіку, сину, іди на пенсію. А він відповідає, що закінчиться війна, тоді й піду. Як не я то хто.?
В 1974 році народила дочку Світлану. Були дуже раді донечці, так і говорили “Ну нарешті!”. Світлана, після закінчення середньої школи, поїхала до брата в Здолбунів і там закінчила Залізничний технікум. Одружилася. Чоловік працював в міліції, зараз пенсіонер. Виховали двох дітей, сина та дочку. Вже мають внуків.
Я дуже вдячна Богові, що вони виховали таких хороших дітей, котрі нас не забувають і при першій же можливості навідуються. Зараз у нас п’ятеро онуків і два правнуки. Невісток називаємо дочками, а зятя сином.
Незважаючи на труднощі, котрі були в житті, гарна та велика сім’я - це великий дар за що дякую Господу Богу.
11:13 16.05.2020