Розвиток соціально-емоційних навичок – шлях до вирішення проблем комунікації й соціалізації учасників освітнього процесу.
На виконання наказів МОН України від 30.12.2024 № 1819, департаменту освіти і науки Миколаївської ОВА від 13.01.2025, з метою якісної, сталої підтримки реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», впровадження державних стандартів базової середньої, початкової освіти
15-16 березня 2025 року на базі Казанківської гімназії №1 методистами Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти: Смолою Оксаною Миколаївною, Сачковською Оленою Леонідівною, Тюпою Анжелою Іванівною були проведені тренінги за програмою підвищення кваліфікації «СЕН «Зерна»: розвиток соціально-емоційних навичок та підтримка благополуччя дітей і педагогів» для вчителів початкової та базової (5–6 класи) школи закладів загальної середньої освіти Казанківської та Володимирівської громад.
Дякуємо керівнику Казанківської гімназії №1, Онищенко Інні Анатоліївні та усім працівникам закладу, задіяним у забезпеченні належних умов для проведення тренінгів 178 педагогів. Теплий прийом, дворазове харчування, облаштування кабінетів за сучасними вимогами – все це сприяло найкращій результативності тренінгів та позитивному емоційному стану педагогів.
Своїми враженнями поділилася учасник тренінгу Заєць Олена Вікторівна, директор Михайлівської гімназії, учитель біології та хімії: « Що може бути кращим за приємно проведений час живого спілкування у колі однодумців, та ще й з чітким усвідомленням того, що займаєшся надзвичайно важливою для свого суспільства справою?
У мінливому світі вчителю неможливо залишатися актуальним для учнів, не змінюючись самому. Ми відкриті до всього нового і здатні навчатися впродовж життя, підвищуючи кваліфікацію, опановуючи нові прогресивні методики для ефективного застосування їх у своїй професійній діяльності. Тренінг – найбільш вдала форма практичного опанування освітньою ідеєю через колективну діяльність і власний досвід.
Учительство – одна з найскладніших аудиторій для спікера, але наші тренери добре знають свою справу. Байдужих серед присутніх не залишається, і ось уже десь звучить пісня, а десь – лунають вірші…
В ході занять учасники тренінгу:
поділилися думками щодо рівня розвитку соціально-емоційних навичок (далі СЕН) у сучасних дітей та дійшли одностайної згоди в тому, що без формування СЕН неможливо побудувати благополучне суспільство, важливо вчити людину чути, слухати, розуміти та підтримувати одне одного, аби почуватися в безпеці;
ознайомилися зі структурою Програми СЕН «Зерна» за сферами навичок;
а далі поринули у захопливий світ творчості й імпровізації, де не лише спробували застосувати короткі, прості й ефективні взаємодії СЕН в роботі з учасниками освітнього процесу початкової та базової (5-6 класи) школи, а й адаптувати їх для використання в 7-9 класах.
В залежності від типу темпераменту та внутрішнього стану педагоги по-різному включалися в роботу, і одні й ті ж взаємодії в різних динамічних групах розкривалися по-іншому. Це переконує в тому, наскільки універсальним і багатогранним є запропонований нам інструмент формування і розвитку СЕН учасників освітнього процесу.
В активній співпраці, під майстерним проводом високопрофесійних уважних і толерантних тренерів, час промайнув швидко. Ми вкотре відкривали для себе нові, невідомі нам раніше, риси у колег, які просто вражали своєю ерудицією, дотепністю, креативністю, неповторним шармом та артистизмом. Та найцінніше – це атмосфера тренінгу: дружня, доброзичлива, тепла і неупереджена. Всі поверталися додому, задоволені своєю роботою і озброєні новим методичним арсеналом для вирішення проблем комунікації й соціалізації учасників освітнього процесу та підтримки дітей і дорослих у наші такі непрості і нелегкі дні.»