Казанківська громада
Миколаївська область, Баштанський район

Свічка Пам'яті: Шана Загиблим Героям – Пеньков Данило Олександрович

Дата: 12.11.2024 14:49
Кількість переглядів: 37

(спільний проєкт історико-краєзнавчого музею Казанківської селищної ради та БО "БФ «Джерело рідного краю»)

12 листопада минає рік з того дня, як трагічно обірвалося життя нашого земляка, мешканця Новолазарівки, Данила Пенькова. Молодий, життєрадісний, добрий, чесний і відданий своїй країні – таким його запам'ятають назавжди жителі Новолазарівського старостинського округу: рідні, друзі, однокласники, сусіди. Безжальна війна обірвала його життя, коли він мужньо боронив рідну землю від ворога, залишивши за собою світлу пам'ять та величезну порожнечу в їх серцях.

Данило народився 19 червня 1984 року в місті Кривий Ріг Дніпропетровської області. Згодом родина оселилася в селі Новолазарівка, де Данило закінчив місцеву школу. В 2002 році був призваний на строкову військову службу, яку проходив в 25-тій окремій повітряно-десантній Січеславській бригаді в місті Новомосковськ. Після служби Данило обрав фах будівельника і працював на об’єктах, які зводила його будівельна бригада по всій Україні.

5 серпня 2022 року Данило добровільно приєднався до лав Збройних Сил України. Молодший сержант Пеньков Д.О. ніс бойову службу у 23-му окремому мотопіхотному батальйоні «Хортиця»на посаді командира відділення та бойової машини. Його служба в Луганській та Донецькій областях була сповнена відваги та відповідальності. Саме під час одного з бойових завдань по стримуванню штурмових дій противника, 12 листопада 2023 року, Данило загинув у районі населеного пункту Оріхово-Василівка Донецької області. Йому було лише 39 років.

Зі слів класного керівника Лариси Борисівни Вакарь, Данило був здібним та відповідальним учнем, який завжди активно брав участь у шкільних заходах і змаганнях. "Це був юнак життєрадісний, товариський, добрий, порядний. У різних ситуаціях завжди відстоював справедливість, за що його дуже поважали однокласники та вчителі," — згадує вона. Лариса Борисівна впевнена, що світлий спомин про Данила назавжди залишиться в серцях односельчан, друзів та всіх, хто мав честь знати його.

Іван Бобаш, друг і кум Данила, розповідає,що той був надзвичайно відданим своїм друзям. "Коли Данило приїздив у відпустку, завжди знаходив час відвідати всіх знайомих, ніколи нікого не забував. Часто дзвонив з фронту, питав, як у нас справи, ділився своїми думками. Окрім того, у Данила була особлива пристрасть – риболовля. Він любив сидіти з вудкою біля води, і це приносило йому спокій і радість. Даня дуже любив дітей, і, хоча своїх у нього не було, він завжди з теплотою ставився до малечі."

Однокласниця та подруга Данила, Любов Ярова, пригадує його як хлопця, який завжди був "на крок попереду". "Пригадую той день, коли Даня з’явився у нашому класі. Симпатичний, з пронизливими карими очима, він відразу заповнив собою весь простір. Данило був талановитим, привітним, найрозумнішим учнем класу, але водночас і найскромнішим. Разом з ним ми обирали складати іспит з права. Я зробила це через симпатію до вчителя, а Даня – через мрію пов’язати своє життя з військовою справою. Він завжди мав розуміння того, що хоче робити в майбутньому, зі шкільних років був готовий стати на захист своєї Батьківщини. І коли настав час - не вагався.»

Його життя — це яскравий приклад того, як сильною волею, людяністю та любов’ю до рідної землі можна торкнутися сердець багатьох людей. Вічна слава та пам’ять Воїну Світла Данилу Пенькову!

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь