Казанківська громада
Миколаївська область, Баштанський район

Досвід ветеранок: як не знецінити досвід військовослужбовиць у розмові

Дата: 29.05.2024 11:17
Кількість переглядів: 74

Чисельність жінок, які боронять країну, щоденно зростає. Відповідно й чисельність військовослужбовиць, які повертатимуться додому ветеранками й адаптуватимуться до цивільного життя з часом тільки зростатиме.

Адаптація ветеранів/-ок після повернення із зони бойових дій – це тривалий і складний шлях, на якому потрібно давати лад фізичним та психологічним травмам. Хибні уявлення про соціальні ролі та обовʼязки жінок у суспільстві значно ускладнюють цю задачу.

Відсутність розуміння та поваги у спілкуванні з боку цивільних можуть не тільки боляче образити, але значно ускладнити процес віднаходження свого місця у цивільному житті.

Ветеранки Катерина Приймак та Юлія Кіріллова, які очолюють Жіночий Ветеранський Рух (https://www.instagram.com/veteranka_?igsh=MTRpcXpxN2R3NDE4eg==) діляться власним досвідом, вартим поваги. Памʼятаймо про ці «червоні прапорці» у спілкуванні з чинними військовослужбовицями та ветеранками.

Публікація створена в межах Всеукраїнської програми ментального здоров‘я «Ти як?» за ініціативи першої леді Олена Зеленська.

#тияк
На зображенні може бути: текстНа зображенні може бути: 1 особа та текстНа зображенні може бути: 1 особа та текст ««Коли вже перемога?> та <Скίльки pycHi ти вбила?> -це це питання, я. знецинюють важкисть, непередбачувансть, травматичнисть та кривависть досв.ду, переживань на .йн.. Вони перетворюють цей досВ.д на якийСь фарс, щось не дуже суттеве. Катерина Приймак, ветеранка, ОЧίЛЬНИЦЯ Pyxy Veteranka»На зображенні може бути: 1 особа та текст «Часто кажуть, що родини в.йськових переживають такий самий стрес, як i caMi в.йськов.. Yci ми переживаемо стрес i травматичний досв.д, але цей досв.д не однаковий, TOMY не варто поривнювати. Катерина Приймак, ветеранка, ОЧίЛЬНИЦЯ Pyxy Veteranka»На зображенні може бути: 1 особа та текст «Перше, що знецинюе м.й Досв.д яК ветеранки, це уявлення, що жинка не може бути вйськовослужбовицею, жбовицею, a тим паче на вййськовослу бойовий посад.. я була гранатометницею. коли люди, д.знавшись про це, говорять «O Боже, a ЯК ти його пидняла? Це Ж гранатомет! BiH великий i важкий! I що, тοбί не було важко?" це знециюе мене i ЯК ж.нку, яК професийну в.йськову. Юлίя Кирллова, ветеранка, спивзасновниця Pyxy Veteranka»На зображенні може бути: 1 особа та текст «Коли кажеш, що була гранатометницею, деяки ЧОЛОВ.кИ не вирять починають перевиряти: <<Το що, характеристики ЙогО знаеш? як BİH працюе? А який там заряд? A яка ефективна дальнисть?>>. я, звичайно, можу кожного разу це розпов.дати, але частіше хочеться просто пίτИ. Стереотипи це глухий кут. Юлίя Крлва, ветеранка, спивзасновниця eerepa:es.ocisaa Pyxy Veteranka»На зображенні може бути: 1 особа та текст «"П.шла, щоб зам.ж вийти" 一 це навит не смишно. Коли пίдписуеш контракт, тебе везуть на полиГОН багнюку, в ЯК.й ти гаруеш, ЯК в.л. Вийна це Taki обставини, де ти можеш загинути кожного днЯ. Шукати б там пару так соб дея. А в арм.ю Я пίшла тому що це Мίй конституцийний бов'язо ЯК громадянки Украйни. Юлίя Кириллова, ветеранка, спивзасновниця ветеранка,спивзасновницаруху Pyxy Veteranka»На зображенні може бути: 1 особа та текст «Суспильство часто стигматизуе мам- вйськовослужбовиц: жбовиць. Якщо жинка п.шла на фронт i лишила дитей i3 ЧолОВ.ком чи батьками, це не означае, що вона погана мама. Коли ЖИНКИ наважуються на такий крок, вони оцинюють yci ризики, складають запов.т оформляють опίку на когось i3 родичив. Це дуже важке виважене .ення, яке ухвалюють людина та ii родина. Вона не BCİM пояснювати <<Α на кого ж ти залишила дитину? Це ii особиста справа. Юлίя Кирίллова, ветеранка, спивзасновниця Pyxy Veteranka»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь