A A A K K K
для людей із порушенням зору
Казанківська громада
Миколаївська область, Баштанський район

Як підтримати дитину у стресовій ситуації?

Дата: 30.10.2023 09:25
Кількість переглядів: 66

Перше, що радять психологи, заспокоїтися самим і прийняти, що загалом діти зі стресовими ситуаціями справляються краще за дорослих. Їм достатньо отримати можливість гратися, спілкуватися, відчувати турботу і вже соціальні процеси починають налагоджуватися.

Завдання дорослих – подбати про безпеку та вислухати дитину, почути її тривоги.

 «Наступний крок: дайте дитині певний вільний простір і свободу дій. Якщо вона хоче помалювати – сідайте поруч і малюйте. Якщо вона хоче мультик – подивіться мультик разом, потім поговоріть про нього, обміркуйте поведінку персонажів. Або спробуйте зіграти в якусь гру, яка споріднена з цим мультфільмом. Головне – накопичити позитивний досвід у конкретній ситуації», – пояснив у прямому ефірі на сторінці ГО «Безбар'єрність» та Координаційний центр КМУ / Mental Health UA Тимофій Дружинін, координатор програми психосоціальної підтримки IsraAID.

Добре, коли дитина висловлює якісь бажання. А якщо ні? Або можливості увімкнути мультфільм немає фізично: світло відключене чи доводиться не одну годину провести у бомбосховищі?

Тоді, кажуть експерти, треба вигадувати та імпровізувати.

 «Можна не просто розповісти казку, а створити разом нову. Дайте початок: у нас є чарівне місто, у чарівному місті править добрий цар, живуть щасливі люди. І далі запропонуйте дитині вигадати і собі персонажа. Попросіть розказати, який цей персонаж, що він робить? Ви таким чином ніби й граєте з дитиною, але й залучаєте її до рекреативного простору», – пояснює Тимофій Дружинін.

Якщо реакція на стрес дуже гостра, дитина не хоче гратися, незворушно сидить на місці, не відповідає на питання і у вас немає змоги просто зараз звернутися до фахівця, то почати можна з простих обіймів. Сісти поруч, взяти за руку та подивитись, чи з’явиться тактильний відгук.

 «Трошки стисніть руку. Якщо дитина реагує – просимо стиснути у відповідь. Якщо стискає, то починаємо потроху розкачувати тілесні реакції: «Підніми руку. А тепер опусти. А хлопни по моїй долоні». Ну і так далі. Так можна поступово стан заціпеніння подолати. З дорослими система працює плюс-мінус так само, але є нюанс – у певних ситуаціях краще почекати службу ДСНС України і фахівців. Оскільки з дорослими треба мати дуже чітку відповідь на питання: а чи буде в мене ресурс повністю вивезти оцю ситуацію з конкретною людиною», – радить Тимофій Дружинін.

Цикл ефірів з фахівцями відбувається у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яка впроваджується за ініціативою першої леді Олена Зеленська.

Більше про підтримку себе та людей поруч – на https://bf.in.ua/turbota

#тияк

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь