Пам'ятати про Бабин Яр необхідно, аби не допустити повторення такого злочину проти людства
«Всі євреї міста Києва і його околиць повинні з'явитися в понеділок 29 вересня 1941 року до 8 години ранку на ріг Мельникової і Дегтярівської вулиць (біля кладовища). Взяти з собою документи, гроші, цінні речі, а також теплий одяг, білизну тощо. Хто з євреїв не виконає цього розпорядження і буде знайдений в іншому місці, буде розстріляний. Хто з громадян проникне в залишені квартири і привласнить собі речі, буде розстріляний». – ось таке оголошення 27—28 вересня з’явилась у Києві на стінах будинків, огорожах і стовпах українською, російською і німецькою мовами.
Сьогодні, 29 вересня, виповнюється 79 років початку однієї з найтрагічніших сторінок Голокосту – масових страт нацистськими окупантами в урочищі Бабин Яр у м. Києві євреїв, а також українців, ромів та представників інших національностей. Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Тільки в перші два дні розстрілів було вбито майже 34 тисяч людей. 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли тих, хто не з’явився за наказом, – ще близько 17 тисяч осіб. За весь час німецької окупації у Бабиному Яру було розстріляно 90–100 тисяч людей, з них приблизно 65–70 тисяч євреїв.
Бабин Яр став жахливим символом Голокосту на території Східної Європи й прикладом того, до чого призводять людиноненависницькі теорії. Трагедія Бабиного Яру є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів. Пам'ятати про Бабин Яр необхідно, аби не допустити жахливого повторення такого злочину проти людства.