Казанківська громада
Миколаївська область, Баштанський район

«З родини йде життя людини»

Дата: 16.05.2020 11:13
Кількість переглядів: 602

«З родини йде життя людини» – говорить народна мудрість. І це справді так. Наша дорога у життя, у великий світ починається з домівки, з материнського серця, від батьківського порогу. Через усе життя ми несемо в душі першу стежину дитинства, яка озивається в нашій пам’яті дзвоном чистих криниць, теплими та студеними росами, скрипом хвіртки, хатнім порогом, річкою, ставком, городом, обсадженими вербами.
В цей день хочеться поділитися історією однієї жінки, доля якої є прикладом того, що не зважаючи на життєві труднощі, можна побудувати велику та дружню сім’ю.
Данилюк Лізавета Іванівна, народилася 17 грудня 1938 р. в селі Марківці, Летичівсього р-ну, Хмельницької обл. В сім’ї їх було п’ятеро. Росли без батька, але при цьому були виховані, тримали господарство, допомагали мамі і всі ходили до школи.
Батько пішов на фронт в 1941 р. та був командиром роти. Нажаль загинув під кінець війни, 2 травня 1945 р. Похоронений в Німеччині.
Після закінчення школи, в 1955 р., Лізавета Іванівна пішла працювати в колгосп, дояркою. Вчитися далі не було змоги, оскільки потрібно було допомагати сім’ї.
Доля – непередбачувана річ. В 1960 році Лізавета Іванівна познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком, Данилюком Іваном Михайловичем, який проходив службу в с. Макарівці, Хмельницької обл.
Данилюк Іван Михайлович, народився 14 липня 1940 р. в с. Грабовець, Богородчанського р-ну, Івано-Франківської обл.,. Війна і його сім'ю не обійшла стороною. Батько також загинув на фронті і мама самотужки виховувала 4-х дітей.
В 1970 р. сім’я Данилюків переїхали в с. Сергіївка, Казанківського р-ну, Миколаївської обл., де і проживають до цього часу, майже цілих 59 років.
На новому місці Іван Михайлович працював трактористом. Пропрацювавши 25 років пішов на пенсію. Лізавета Іванівна продовжувала працювати дояркою, а останні роки перед пенсією, була обліковцем тракторної бригади.
В декретній відпустці не була жодного разу. Як результат, має 32 роки робочого стажу, ветеран праці. Народила і виховала з чоловіком п'ятьох дітей, мати-героїня України. «Дякувати Богу всі діти дуже хороші, тому хочу поділитися з вами історіями їх життя», - говорить Лізавета Іванівна.
Старший син Ігор народився в 1962 р. Пішов на строкову службу та був відправлений в Польш., як раз в той час, коли там було повстання. Дуже рада, що все обійшлося і син повернувся через три місяці на рідну землю. Прийшовши з армії, працював в Новоданилівській колонії прапорщиком, а дружина вчителем в школі. З часом вони переїхали до батьків дружини поближче, де Ігор став на службу в міліцію. А зараз переїхали і живуть в місті Здолбунові. Ігор пенсіонер, має нагороди ветерана праці, дружина теж пенсіонерка. Одержав 3х кімнатну квартиру і так по-маленько справляються. Головне, що нас не забуває і, як тільки є можливість, обов'язково приїжджає, допомагає по господарству. Мають дочку Світлану. Навчалася в Криму. Вийшовши заміж, там і залишилася жити. Виховує сина.
В 1964 р. народила Володимира. Вчився і працював в Миколаєві сварщиком. Був призваний на строкову службу. Відправили в Афганістан, де відслужив два роки та чотири місяці. Весь цей час, ми не знала, що там відбувається насправді. За весь період отримали всього шість листів в яких син розказув, що все добре і щоб не хвилювалися: “Ходимо в звільнення, дружимо з афганцями, годують добре”, - так він писав. Ще будучи в школі навчився їздити на машині. От і в армії “посадили за руль”. Частенько згадував слова свого командира: “Завезли в страну чужую, дали в руки автомат и сказали лишь три слова, береги себя солдат”. Додому повернувся 23 лютого. Дорога додому була далека. Можете собі уявити, поїздом в загальних вагонах сім днів?!
Війна - це погано, але вона змінює людей. Син змужнів. Мороз 30 градусів, Володя в кирзових чоботях, а на ньому тільки гімнастерка та шинель. Ніколи не жалівся. Один раз пам'ятаю, як обмовився що болить нога. “Влучили Душмани”, - жартує. Після армії поїхав у Львів, бо дуже хотів вступити в військову академію. Усе пройшов, а не прийняли. В комісії сказали їхати додому і що викличуть, коли потрібно, бо ще не прийшли якісь документи. Але сам Володя пояснював, що не взяли скоріше із-за нервів. Бо війна не тільки залякує, але й калічить. В даний час проживає в Миколаєві. На Чорноморського заводу, працював старшим майстром. Дружина вчителька. Мають сина.
В 1969 народився Віктор. Прекрасна дитина. На жаль 27 травня 1979 р сталося непоправне лихо. Пишу цей текст, та як зараз пам'ятаю: в цей день ми з чоловіком були на роботі о 15.00 годині нам принесли страшну звістку, що наш синочок та сусідський хлопчик потонули в ставку. Горе було, не передати ніякими словами, але наша сім’я витримала.
В 1973 р народила Анатолія. Він теж після школи пішов в армію і служив в Амурській обл. Відслуживши, пішов працювати в Новоданилівську колонію прапорщиком. Згодом був переведений в Миколаївську військову частину. В даний час проживає в Миколаєві. Дружина працює в дитячій лікарні. Робочого стажу військовим, вже 29 років. Під час Революції Гідності був три місяці в Києві на майдані. Дуже нас жаліє. Тільки з'являється вільна година, їде до нас, дзвонить й питає, що купити та допомогти по господарству.
Пам'ятаю ситуацію в 2001 році. Забирає мене вночі швидка. Толіку подзвонив його друг і вже в сім годин ранку син був в лікарні. Дзвонять кожен день по декілька разів. І наче все добре. Та де взялася ця клята війна?! Тепер знову крається материнське серце. Знову гинуть наші діти і стають інвалідами. Я часто задаю собі питання “Господи, чого ж це так? Доки діти залишатимуться сиротами, батьки втрачатимуть найдорожче, своїх синів та дочок, дружини чоловіків? Невже не можна щось зробити?!”. Я кажу Толіку, сину, іди на пенсію. А він відповідає, що закінчиться війна, тоді й піду. Як не я то хто.?
В 1974 році народила дочку Світлану. Були дуже раді донечці, так і говорили “Ну нарешті!”. Світлана, після закінчення середньої школи, поїхала до брата в Здолбунів і там закінчила Залізничний технікум. Одружилася. Чоловік працював в міліції, зараз пенсіонер. Виховали двох дітей, сина та дочку. Вже мають внуків.
Я дуже вдячна Богові, що вони виховали таких хороших дітей, котрі нас не забувають і при першій же можливості навідуються. Зараз у нас п’ятеро онуків і два правнуки. Невісток називаємо дочками, а зятя сином.
Незважаючи на труднощі, котрі були в житті, гарна та велика сім’я - це великий дар за що дякую Господу Богу.

Матеріал підготувала:
директор Дмитрівського СБК
Лариса Васькевич

Фото без опису



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь