Подорож до Німеччини з Київським Діалогом

Дата: 03.10.2019 13:44

Наприкінці вересня Kyiv Dialogue разом з 10 учасниками з 8 регіонів України, серед яких активісти, представники адміністрації та члени міських рад, здійснив навчальну поїздку до Німеччини. Однією з учасниць проекту від Казанківської громади стала Людмила Тимощук, заступник начальника відділу інвестицій, містобудування, архітектури та ЖКГ, яка пройшла конкурсний відбір і стала однією з 10 українців, що відвідали Німеччину. Учасники відвідали Гьорліц та Дрезден, аби перейняти досвід локальних експертів. Відбулась зустріч з мером міста Гьорліц, Октавіаном Урсу, завдяки йому гості мали можливість у вишуканому просторі міської ратуші дізнатись про пріоритетні задачі міської ради як, наприклад, розбудова онлайн платформи для реєстрації та підтримки малих підприємств та стартапів; підвищення прозорості та зрозумілості громадського бюджету пересічними громадянами; залучення більшої кількості роботодавців для покращення економічної ситуації у місті тощо. З представниками комунально-політичного об‘єднання обмінялись думками з приводу двох актуальні питань. Питання місцевих виборів в Ґьорліці 2019 р. - який досвід може бути корисним для України, та як сьогодні виглядає політичний ландшафт в Україні. Потім учасників привітав Дрезден, «місто у табакерці», як називав його Достоєвський (через близьке розташування визначних пам‘яток одна до одної). Під час візиту до офісу фракції CDU Dresden (партія «Християнсько?демократичний союз»), розмовляли з депутатом Саксонського парламенту Інго Флеммінгом, головою комісії з питань петицій та інтересів громадян, а також із керівником офісу Андреасом Ронч. Вдалося обговорити механізми утворення міської ради, її регламенту та особливості взаємодії між фракціями. Цікаво було віднайти багато паралелей з українськими політичними реаліями. Також познайомились із соціальним простором - scheune Dresden, будівля якого існує вже 72 роки і пройшла шлях від комсомольського молодіжного простору до штабу культурної недержавної організації. Ця організація знайшла прихисток у Новому Дрездені і є частиною унікального культурного феномену. Завершальний день у Дрездені подарував учасникам на згадку усі різновиди погодних явищ та знайомство з людьми, щиро закоханими у свої проекти. Трохи втомлені, але щасливі, всі повернулись додому аби, усвідомивши весь здобутий досвід, започаткувати нові ініціативи та продовжувати розвивати соціокультурний ландшафт українських міст.

Подорож до Німеччини з Київським Діалогом