Як обрати психолога та на що звернути увагу?

Дата: 26.04.2024 12:15

З чого почати пошуки психолога? З двох речей. Перша – усвідомлення того, що психолог – не чарівник, і питання, які ви маєте до нього, не зникнуть за помахом палички. Робота з терапевтом – це насамперед робота над собою, яка вимагатиме часу та зусиль.

Друга важлива річ – розуміння, який саме спеціаліст вам потрібен:

сімейний психолог допоможе розплутати складні стосунки в родині, з’ясувати, чому виникають конфлікти з коханою людиною;

дитячий або підлітковий – виявить проблеми дитини, допоможе пройти перехідний період дорослішання, налагодити стосунки з однолітками тощо; особистий психолог допоможе здолати ваші страхи й хвилювання, знайде причини їхнього виникнення, навчить приймати й проживати емоції.

Якщо навпроти обох пунктів можемо впевнено поставити , час вирушати на пошуки «свого фахівця».

Поради, де шукати та на що звернути увагу, створено «Фонд Маша» у співпраці з Всеукраїнською програмою ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи Олена Зеленська.

Отримуйте більше порад, як зберегти ментальне здоровʼя під час війни – http://howareu.com.

#тияк #mentalhealth #психічнездоровя #bezbariernist
На зображенні може бути: текстНа зображенні може бути: текст «#1 Освит Н.коли не бийтеся питати про OCBİTY психолога, просить показати диплом та сертификати про п.двищення квал.фикаци Це перший спосиб убезпечити себе та дитину .д неякисной послуги. Базово психолог е мати державну OCBİTY ривня «бакалавр». Перевагою буде додаткова . в одному 3 психотерапевтичних напрямк.в.»На зображенні може бути: текст «#2 Де шукати Прогляньте специализовани сайти, сторинки державних медичних заклад.в, фондив, що надають психологίчну допомогу, та перел.к İXHiX спец.алист.в. Пройд.ться соцмережами. Здебильшого фах.вци ведуть СО професийни сторинки, тож ви попередньо зможете зрозумити, чи п.дходить вам бачення того Чи їНШОГО специалйста. .ита. He соромтеся запитати поради y знайомих. Проте пам м'ятайте, що специалист, ЯкИй п.дίйшов товаришу, може не ПίДίйтИ саме вам. Також зважайте на правила конфίденцийност..»На зображенні може бути: текст «#3 Як пίдготуватися та зрозумити, ЩО фахивець вам пдходить Перша сесия буде найб.льш ефективною, якщо ви складете перел.к проблем, як. вас турбують, та надишлете ix специал.сту ще на ί обговорення ваших майбутн.х зустричей. Це допоможе вам краще структурувати ваш запит та прояснити, чи працюе цей фах.вець 3 конкретними темами.»На зображенні може бути: текст «Уважно спостеригайте за своΪмИ вίдчуттями впродовж перших сесий 3 фах.вцем. Добрим знаком буде видчуття безпеки та прийняття на сесиях. Поганим та осуду. видчуття н.яковос daxieun.3acnyroeyeHayBary.He заслуговуснаувагу вашогозвернення- повидомте Якщовдчуттяне HILE ценеваштерапевт»На зображенні може бути: товстий лорі та текст «Де шукати безкоштовнй послуги По допомогу квал.фίкованих спец.ал.ст.в також можна звернутися до медичних закладив, благодийних фонд.в та громадських организаций. ¡i надають офлайн, онлайн або Ж по телефону. Консультац. безкоштовн. та конфίденцийн. шукантевзакриленхгпостахатере постахпер перелик Шукаитев гарячих .ИОИНДОПОМОГИΜ арауихлнипслиопоганогдопинси ЛНИ Гарячи ဟူ линиК лини психолог) पानी дОПОМОГИ ВУкрайни»На зображенні може бути: текст «Дитячί ПСИХОЛОГИ Зг.дно i3 законодавством УкраΪни, психологична допомога д.тям надаеться за згодою батьк.в. Якщо запит дитини пов язаний i3 загальними психологίчними труднощами, ви можете проговорити ix на окремий cecii 3 психологом, пίсЛЯ чого познайомити фах.вця 3 дитиною. Якщо запит стосуеться проблем Чи труднощ.в розвитку варто звернутися до специализованих психологίв (нейропсихолога, логопеда- логопеда-дефектолога тощо).»На зображенні може бути: текст «Специальована допомога Не варто боятись звертатися до дитячого Чи дорослого психтатра. Консультацίя та медикаментозне л.кування не вирок, a пидтримка. Наше психичне здоров'я це широкий спектр стан.в та функционування психики, iB в певний момент щось може йти не так, ми можемо мати певи розлади як насл.док пережитих подίй. Проте це не означае, що ми не можемо це виправити бути здоровими. Вберегтинас-окв,страждань дроквстраждань чинеповноинногодунионування. чинеповноцнногоф»Можливо, це малюнок: текст «Пам'ятайте: психичне здоров' це я-цен не Т.ЛЬКИ в.дсутн.сть розладив, але й видчуття задоволення в.д життя попри обставини, змога повноцённо жити та реализовувати св.й потенциал.»