Олена Зеленська: Кожен другий українець потребуватиме підтримки ментального здоров’я

Дата: 10.01.2024 15:03

Майже 90 % уже мають прояви стресу, тривоги, депресії, безсоння. Це підтверджують дослідження незалежних інституцій. Це підтверджує наше з вами життя.
Про це у своєму Telegram-каналі розповіла перша леді України Олена Зеленська.
Проблеми з ментальним здоров’ям можуть спричинити порушення здоров’я фізичного. Депресивні розлади на 42 % збільшують ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Стрес може спровокувати цукровий діабет 2-го типу. Люди, які переживають тривогу й депресію, на 60 % частіше мають загострення хвороб шкіри. І це лише кілька красномовних показників від медиків.
Найпростіший вихід, якщо помітили в себе подібні симптоми, – звернутися по допомогу до сімейного лікаря.
 Вже понад 70 тисяч медиків пройшли навчання за програмою mhGAP і можуть допомагати з ментальними розладами. Вони не замінять психолога, психотерапевта або психіатра, але зможуть розпізнати, діагностувати проблему й за потреби направити до фахівця.
На сьогодні кожен третій сімейний лікар надає послугу з ментального здоров’я. Це лікарі, яких можна знайти в понад 850 закладах по всій Україні. У цьому допоможе інтерактивна мапа або ж оператори гарячої лінії НСЗУ за номером 16-77.
« Ця послуга абсолютно безкоштовна. Вона доступна й у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Робимо все, щоб про неї знали кожен українець та українка. І знали, і розуміли необхідність такого звернення», – зазначила Олена Зеленська