Патронат над дитиною – швидка і вчасна допомога дитині та її родині в громаді

Дата: 26.01.2022 09:39

25 січня, з метою проведення активної роботи щодо створення патронатних сімей, Центром надання соціальних послуг на території Центру зайнятості була проведена інформаційна кампанія з питань патронату.

Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин, а патронатний вихователь/вихователька – це особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки й за участю членів сім’ї, надає послуги догляду, виховання та реабілітації дитини за місцем свого фактичного проживання.

Головне завдання патронату – забезпечити дитині професійний сімейний догляд і виховання на період подолання її батьками складних життєвих обставин, що спричинили влаштування дитини під патронат чи пошук для неї нової родини.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.