Увага! З 1 січня 2022 року використання РРО/ПРРО є обов’язковим!

Дата: 14.01.2022 13:31

ГУ ДПС у Миколаївській області інформує, що ФОП – платники єдиного податку 2,3 та 4 груп, які здійснюють розрахункові операції незалежно від виду діяльності та обсягу доходу повинні використовувати РРО /ПРРО.

ФОП, що використовують спрощену систему оподаткування, не є при цьому платниками ПДВ, та не здійснюють продаж технічно – складних побутових  виробів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів , дорогоцінного каміння та напівдорогоцінного каміння, не зобов’язані  вести облік товарних запасів та підтверджувати їх походження первинними документами.

Не повинні використовувати касові апарати:

- ФОП – платники єдиного податку, які здійснюють роздрібну торгівлю на території села товарами (крім підакціизних товарів), за умови не перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій (167 розмірів мінімальної заробітної плати або 1 085 500 грн.);

-  ФОП, які приймають беготівкову оплату (на підприємницький рахунок чи рахунок юридичної особи банківським переказом або через касу банка).

Державною податковою службою розроблено програмне рішення, яке можна вставити на будь-який пристрій (комп'ютер, смартфон, планшет, ноутбук), що підтримує операційну систему Windovs чи Android (доступно за посиланням:https://tax.gov.ua/baneryi/programmi-rro/programmiy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/).

Перше, що треба зробити ФОП - зареєструвати в контролюючому органі господарський об’єкт, де буде використовуватись ПРРО, шляхом подання через Електронний кабінет повідомлення за ф. №20-ОПП.

Подати в електронній формі відповідну заяву за формою № 1-ПРРО про реєстрацію ПРРО через Електронний кабінет чи Єдине вікно подання електронної звітності.

Отримати повідомлення про реєстрацію ПРРО у відповідному Реєстрі у вигляді квитанції в Електронному кабінеті (квитанція міститиме унікальний фіскальний номер для ПРРО).

Повідомити контролюючий орган про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що будуть використовуватись для ПРРО, подавши через Електронний кабінет заяву за формою №5 – ПРРО.

Завантажити програмне забезпечення та почати користуватись ПРРО.

Повний перелік контактних даних фахівців , відповідальних за надання роз’яснень з питань застосування РРО/ПРРО, розміщений на субсайті ГУ ДПС у Миколаївській області : https://mk.tax.gov.ua/data/files/265456.doc.

Контактні телефони ГУ ДПС у Миколаївській області: управління податкового аудиту (0512)47-10-50; управління електронних сервісів (0512)50-18-63.

Контактні телефони Казанківської ДПІ ГУ ДПС у Миколаївській області:

(05164) 9-17-80 . Адреса: смт Казанка вул.Миру, 193 а, каб.1.

БУКЛЕТ