ОСОБЛИВОСТІ ЗНО-2022

Дата: 08.11.2021 10:56

Наказом Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2021 року №498 урегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року.

Перелік навчальних предметів, із яких у 2022 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти:

• українська мова
  • українська мова і література
  • математика (рівня стандарту)*
  • математика
  • історія України
  • англійська мова
  • іспанська мова
  • німецька мова
  • французька мова
  • біологія
  • географія
  • фізика
  • хімія

Відповідно до наказу:

1) зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (далі - зовнішнє оцінювання), проводитиметься з 23 травня до 15 липня;

2) учасник зовнішнього оцінювання має право пройти зовнішнє оцінювання:

за рахунок коштів державного бюджету не більш як із п'яти навчальних предметів із Переліку (пункти 1 або 2, 3 або 4, 5 - 13 - для здобувачів освіти, які у 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти та мають проходити державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання (далі - здобувачі освіти); пункти 1 або 2, 4 - 13 - для інших осіб);

за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб у встановленому законодавством порядку додатково, понад встановлену абзацом другим цього пункту кількість навчальних предметів (пункти 5 - 13 Переліку);

3) здобувач освіти може вибрати для проходження зовнішнього оцінювання математику, за умови якщо він вивчав цей навчальний предмет на профільному рівні і потребує встановлення результату зовнішнього оцінювання з нього за критеріальною шкалою 1 - 12 балів (оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти (далі - атестація)) та/або потребує встановлення з нього результату зовнішнього оцінювання за рейтинговою шкалою 100 - 200 балів, який використовується під час конкурсного відбору для вступу до закладів вищої та фахової передвищої освіти (далі - результат за шкалою 100 - 200 балів), про що має зазначити під час реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні; Докладніше...