До відома мешканців Казанківської селищної ради

Дата: 07.05.2021 09:03

Казанківська селищна рада інформує, що на підставі Інструкції з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин, затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 19 лютого 2021 року №338 “Про деякі питання у сфері бджільництва”, з метою попередження та виключення випадків отруєння бджіл засобами захисту рослин (пестицидами та агрохімікатами) під час обробітку аграріями сільськогосподарських угідь, розпорядженням селищного голови №60 від 06.05.2021 р. створено постійно діючу комісію з питань бджільництва, попередження та встановлення факту отруєння бджіл на території Казанківської селищної ради та затверджено її склад.

Ця Інструкція встановлює основні причини отруєння бджіл, заходи щодо профілактики, установлення факту та допомоги постраждалим від отруєння бджолиним сім’ям, а також механізми визначення шкоди, заподіяної власникам пасік від отруєння бджіл та є обов’язковою для виконання всіма державними органами, а також підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, юридичними особами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичними-особами підприємцями, зокрема сімейними фермерськими господарствами, що провадять діяльність у галузі бджільництва (суб’єкти господарювання) та фізичними особами.

З метою профілактики отруєння бджіл засобами захисту рослин дозволяється застосування тих, які пройшли державну реєстрацію та включені до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, відповідно до Закону України «Про пестициди і агрохімікати».

Фізичні особи та суб’єкти господарювання, які застосовують засоби захисту рослин, повинні вживати всіх заходів з метою попередження отруєння бджіл та зобов’язані завчасно повідомляти органи місцевого самоврядування про заплановане застосування засобів захисту рослин шляхом надання повідомлення про застосування засобів захисту рослин  за три доби до запланованого їх застосування.

На період обробки власник пасіки повинен вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін (не більше ніж 12 годин), передбачений обмеженнями в разі застосування засобів захисту рослин.

Пасічник, який не повідомив органи місцевого самоврядування за новим місцем розміщення пасіки про перебування пасіки, бере на себе всі ризики завдання шкоди або загибелі пасіки внаслідок застосування засобів захисту рослин.

Виконавчий комітет Казанківської селищної ради.

Наказ №338 з Інструкцією з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин

Пам’ятка для фізичних і юридичних осіб при застосуванні засобів захисту рослин 2021

ПАМ’ЯТКА АГРАРІЯМ ЩОДО ПОПЕРЕДЖЕННЯ ОТРУЄННЯ БДЖІЛ!