Старшокласники Михайлівської школи здійснили подорож у минуле

Дата: 09.02.2021 15:38

В Михайлівській бібліотеці - філії для старшокласників місцевої школи була організована екскурсія «З скарбнички народних ремесел», яку підготували бібліотекар Олена Малиновська та директор сільського будинку культури Олена Петренко. У краєзнавчій кімнаті школярі ознайомились з предметами старовини, зібраними жителями села. Цей невеличкий сільський музей було створено на початку 2000 років, і зберігається у ньому багато цінних старовинних, унікальних експонатів. Це знаряддя праці, які вже невідомі сучасній людині, посуд, одяг.

У центрі краєзнавчої кімнати знаходиться старовинна піч, яка в давнину вважалася центром життя і душі. ЇЇ гарно розмальовували, вона завжди була чисто побілена, а саме головне, що в ночі один раз на тиждень пекли хліб для всієї родини. Також діти мали змогу побачити вишиті українські рушники. Їх передавали із роду в рід. Без рушника, як без пісні не обходилось жодне сімейне свято. І ще один старовинний експонат - гарний килим. Раніше це була найбільш цінна річ у приданому дівчини. Обов’язково у кожній хаті була скриня, яка знаходилась на видному місці. А щоб наткати полотна, то для цього в хаті була прядка, де жінки виготовляли нитки з вовни, льону та конопель. Також у музеї представлено багато різноманітного посуду: горщики, миски, горнятка, макітри.

Ось так сьогодні михайлівські старшокласники здійснили подорож до минулого.