Святині нашої пам‘яті…

Дата: 08.05.2019 13:12

Війна нагадує про себе тисячами обелісків та братських солдатських могил. Вони - святиня нашої пам‘яті. А скільки залишилося могил невідомих солдатів на безмежних полях та степах нашої країни! Лише в Казанківському районі нараховується 51 пам‘ятне місце, пов’язане з подіями Другої світової війни, до складу якого входять 4 меморіальні комплекси, 6 одиночних могил радянських воїнів, які загинули при звільненні населених пунктів Казанківського району, 25 братських могил, 12 пам‘ятних знаків, з них 2 присвячених Березнегувато-Снігурівській операції, а 10 - на честь воїнів земляків загиблих в роки Другої світової війни, 2 могили жертвам фашизму на місці розстрілу, 1 пам‘ятне місце останнього бою командира партизанського загону Г.М. Седнєва, 2 пам‘ятника – це в с. Новоданилівка Герою радянського союзу К. Вишневецькому і на в‘їзді в Казанку на честь танкістів 23-го танкового корпусу, який визволяв від фашистських загарбників наше селище. Окрім цього до пам‘яток Другої світової війни відносяться 3 меморіальні дошки на честь Героїв-казанківців: захисників Марухського перевалу, на честь визволителя Казанки В. Васляєва, а також пам‘ятна дошка на честь визволення в’язнів фашистських концтаборів, на місці, де в 1942-1944 роках були страчені сотні мирних жителів.