Чорнобиль – біль душі

Дата: 26.04.2019 14:23

26 квітня 2019 року виповнюється 33 роки з дня найстрашнішої за наслідками катастрофи минулого тисячоліття – аварії на чорнобильській атомній електростанції – ЧАЕС. Саме цій події було присвячено годину – реквієм «Чорнобиль – біль душі», яку організували працівники Публічної бібліотеки Казанківської селищної ради для учнів 10-го класу Казанківської школи №1.
Організатори заходу при допомозі розповіді, супроводжуваної відеорядом, намагались донести до молодого покоління весь жах трагедії, що відбулася квітневої ночі 1986 року, яка торкнулася мільйонів людей невидимим жахом безжалісної радіації. На кадрах хроніки діти побачили, як мирну тишу весняної ночі розітнув вибух «мирного атому», розділивши відлік часу на «до» і «після» Чорнобиля.
Окрема розповідь була присвячена тим, хто першими стали на заваді атомного полум’я, що рвалося з пошкодженого четвертого енергоблока – пожежній команді під керівництвом лейтенанта Володимира Правика.
Після вибуху на атомній електростанції територія площею в 4 тисячі квадратних кілометрів опинилася в зоні відчуження. Аварія належить до глобальних катастроф, наслідки якої відчуваються на території України, Росії та Білорусі, а радіоактивне забруднення реєструвалося навіть у країнах Центральної Європи, Скандинавського та Балканського півостровів. Масштаби лиха розкрила презентація «Чорнобиль. Екологічна катастрофа».
Щоб зупинити розповсюдження радіоактивного зараження піднялися тисячі людей по всій країні. Серед тих, кого сьогодні називають ліквідаторами, були і наші земляки. Бібліотекарі розповіли про мужніх добровольців — пожежників, військовослужбовців, будівельників, міліціонерів, які тієї квітучої весни відправились назустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність, високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, що відійшли у вічність уже в роки сьогодення через підірване радіацією здоров’я. Це Осінчук Микола Іванович, Косич Микола Васильович, Бурковський Юрій Григорович, Федоренко Микола Іванович, Метельський Микола Устимович, Лебідь Павло Олексійович, Послушняк Володимир Михайлович, Недашковський Віктор Миколайович, Косич Володимир Петрович. Вічна пам’ять їм, низький уклін.