Відбувся обмін досвідом між землевпорядниками ОТГ

Дата: 27.12.2018 09:50

На базі Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», відбувся практичний семінар  «Законодавчо-нормативне забезпечення управління діяльності землевпорядників в ОТГ», в якому взяла участь начальник відділу земельних ресурсів Казанківської селищної ради Оксана Рибенок.    Під час семінару учасники говорили про законодавчо-нормативне забезпечення управлінської діяльності землевпорядників ОТГ, планування розвитку землекористування в межах і за межами населених пунктів, резерви збільшення надходжень в бюджет.

Перед учасникам наради виступив професор кафедри екології та економіки землекористування, кандидат економічних наук Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління України Роман Третяк. У своєму виступі він зокрема зазначив: «Відповідальні особи в громадах мають добре орієнтуватися в профільній темі, тому серед інших питань ми звернули увагу та формування містобудівного кадастру на місцевому рівні в ОТГ, збільшення надходжень від сплати земельного податку та податку на нерухоме майно в межах економічних інтересів ОТГ, питання реєстрації земельних ділянок комунальної власності за межами населених пунктів, особливості проведення аукціонів, процедуру передачі безхазяйного майна у комунальну власність тощо. Чудово, що є нагода на одному майданчику зустрітися та обмінятися досвідом, почути запити/проблеми громад, надати фідбек». Також велика увага була приділена питанню збільшення надходжень в бюджет від неповного обліку платників земельного податку до обліку земельних ділянок та фактичного стану функціонального їх використання; від відсутності обліку земель колективної власності до передачі цих земель у комунальну власність. Потім  учасники семінару обмінялися думками з питань обліку та реєстрації земельних ділянок, охорони та використання земельних та природних ресурсів ОТГ.